YENİ

duyuruYENİ VİDEOLAR EKLENMİŞTİR.

( Davut AÇIKGÖZ, Ümmethan BODUR ve Şerif ZENGİN'İN KENDİLERİYLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SOHBETLER EKLENMİŞTİR.)

HAYVAN TAKVİMİ

Son Haberler

TEBRİK 08/07/2010 Tüm müslümanların Miraç Kandili'ni tebrik eder , Mirac'ın manasını anlamayı Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederiz.K.T.V. Yönetim Kurulu ? Details...

ŞİİR PAKİSTANLI KARDEŞLERİMİZE Sicak coğrafyanın sıcak yürekli insanları?.. Selam sizlere?. Yadımıza düştünüzde yine sizleri andık 58 yıl öncesiydi?. Bir film şeridi gibi geçti gözlerimizin önünden Kocaman yüreğinizi, gül yüzünüzü güleç yüzünüzü hatırladık. Mutluluk?. O asil benliğinizde perçem perçem di.. Sizinle paylaştığımız kah bir tas çorba kah bir somun ekmek unutulur mu hiç.. O pespembe hatıralar hala hayalimizde.. Efendimizi ( sav ) gül yağmurlarıyla karşılayan Medinehalkının o naif o nazenin Ahlakının yansımasını görürdük gözlerinizde.. Köşe bucak cemaatle dolup taşan Camiler , minarelerden yankılanan ezanlar. Kuran-ı Kerim tilavetleri , aşrı şerifler kaside ve ilahiler? Cıvıl cıvıl dı Bombay, cıvıl cıvıldı Peşaver , Ravalpindi. Pek çoğumuz gençtik o zamanlar.. Mümkün değild, hani?Sehrin büyüsüne kapılmamak yazlık sinemalar, Seyyar satıcılar , kapalı gişe oynayan Hint filmleri..Her bir yanda Avare nakaratları Yükselirdi. Sofralar ardı arkası kesilmeyen ikramlar..Hep sizlerin güzelliğinizdi.. Ve zorlu bir göçün yorgunluğu düşmüştü üzerimizden.. Gurbette olduğumuz hiç aklımıza gelmezdi birlikte gülüşür birlikte ağlaşırdık.. Sıcak yaz günlerinde şehrin arka sokaklarını mekan tutardık.. Gençtik pek çoğumuz o zamanlar. Ekmek parası işte, sırtımızda üç beş top ipek kumaş. Zabıtalarla köşe kapmaca oynardık , farklı davranırlardı bize ..Obeldenin yalın insanları.. Polisi ,askeri, bekçisi gözlerindeki ışıltıda yaşama sevincini bulurduk.. Abı hayattı bizler için ,etrafımızı çevreleyen yüce dağlar,çaylar,akarsular,ırmaklar.. Ve aradan geçen koca bir 58 yıl ,zihinlerimizde daha dün gibi taze ,dün gibi sıcak.. Sizleri hiç unutmadık? Şimdilerde zor günlerinizde yanınızda olmak istedik?Ahde Vefa babında.. Çam sakızı çoban armaganı.. Birkaç battaniye dedik .. Lütfen kabul buyurunuz.. Azıcık olsun sırtınızı Ama aslında yüreğinizi ısıtsın diye?.. Kazak Türkleri Vakfı 'nın mensuplarından kardeşimiz İbrahim AKSEL 06 / 01 / 2011       ? Details...

--= NFSP =--

AVRUPA FUTBOL TURNUVASI VE KURULTAYI 11 - 12 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuva ve kurultay çalışmaları İsveç'in Vasteras şehrinde iki gün süren Avrupada yasayan Kazaklar arası Futbol turnuvası ve Kazak Kurultayı çalışmalarını tamamlamışır. Geleneksel olarak yapılan Futbol Turnuvasına Türkiyeyi temsilen Kazak Türkleri Vakfı futbol kulubü ilk defa katılarak turnuvada ikinci olmuştur. ikinci günü yapılan sanatsal gösteri ve eğlence şenliğinin ardından Turnuva ve Kurultay son bulmuştur. Turnuvada Türkiyeyi ve Kazak Türkleri Vakfını iyi bir şekilde temsil ederek dereceye giren Vakıf yöneticilerini ve futbolcuları tebrik ediyoruz. K.T.V.Yönetimi? Details...

Saat


VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

13 Nisan 2012  Zeytinburnunda yaşayan ESDEVLET H.Çemçe ÇELİKTAŞ hanımefendi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Cenab-ı Haktan rahmaet ve mağfiret geride kalan ailesi , dostları vesevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Cenazesi 14 Nisan cumartesi ikindi namazında yenidoğan camiinden kaldırılacaktır. Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

12 Nisan 2012   Fransada yaşayan  (  CADİK Kajatbay rahmetli ) ' in büyük oğlu Abdurrahim DİNÇTÜRK Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Cenab-ı Allahtan Rahmet ve Mağfiret geride kalan ailesi, akrabaları ve sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
KUTLU DOĞUM GECESİ DUYURUSU Yazdır e-Posta

12 Nisan 2012 perşembe günü akşam saat 19'da Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi AKDENİZ salonunda Kutlu Doğum Haftası kutlaması yapılacaktır. Programda 06-12 yaş arası çocukların yarışmacı olarak katılacağı Kuran-ı Kerimi yüzünden  okuma , ezbere okuma ve şiir (şiir, naat , kaside , ilah, ) okuma yarışması yapılacak dereceye girenlere ödüller verilecektir. Programda Ufuk AKIN Tasavvuf Musikisi gurubu geceye renk katacak ve  Semazen Gösterisi yapılacaktır. Programın sonunda ikram yapılacaktır. Yarışmacı olan herkese Kuran-ı Kerim ve kitaplar hediye edilecektir. Yarışmacı olabilmek ödül kazanabilmek için geceden önce kayıt yaptırılması önemle duyurulur.  Geceye katılımın olmasını sağlamak amacıyla Güneşli ve Küçükçekmeceden otobüs kaldırılacaktır.

K.T.V.Yönetimi

 
MÜFTÜLÜK YEMEĞİ Yazdır e-Posta

29 Mart 2012  Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzettin KONUK ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN 'ın evsahipliğinde Zeytinburnu Belediyesi ikram salonunda Zeytinburnunda faaliyet gösteren ve Türk Cumhuriyetlerini temsil eden Vakıf ve derneklerine yemekli tanıtım toplantısı yapılmıştır. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcılarından İlyaz SAKA , Gökhan KASAP ,  Kazak Türkleri Vakfı BaşkanI A.Vahap KILIÇ , Celal KAHRAMAN , Doğu Türkistan Cemiyeti Başkanı Yakup CAN , Serkan DİNÇTÜRK , Aziz TAŞDEMİR , Doğu Türkistan Gençlik Derneği Başkanı Tibet YALÇIN , Korkutata Dernek Başkanı Azizullah POLAT , Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Bşk.Yrd. Ufuk SOFU , Doğu Türkistan Maarif Derneği Başkanı ,  Afgan Türkleri Dernek Başkanı , Kırgız Türkleri Dernek Başkan yrd. Abdulmetin KESKİN , Afgan Türkmenleri Derneği , Afgan Özbekleri Derneği Başkanı Hüsamettin SABIR , Giresunlular Derneği yetkilisi ,  katılmışlardır kutlu doğum haftasınında konuşulduğu toplantı bir üst kurul olarak toplanma talepleri  ve ikramların ardından toplantılara devam kararı alınmıştır, önümüzdeki toplantının mayıs ayında yapılması kararlaştırılmıştır.

K.T.V.Yönetimi

 
TANITIM Yazdır e-Posta

27 / Mart / 2012 salı günü Four Seasons Hotel ' in resepsiyon salonunda kokteylli bir tanıtım toplantısı yapılmıştır. Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Özel Kalemi Mahmut Bazarkuloğlu KASIMBEKOV 'un 22 yıldır yaptığı görev esnasındaki tuttuğu notlarla zenginleştirdiği ve Büyük Devlet Adamı Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nursultan NAZARBAYEV 'i konu alan  ''Halkını Seven , Halkın Sevdiği ÖNDER '' adlı kitabın tanıtımı yapılmıştır.Türkçeye çevirisinin tanıtıldığı toplantıya İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU , Kazakistan Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV , Merkez Valisi Bülent KARAÇOL , Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Eyüp Belediye Başkanı İsmail KAVUNCU , Diyalog Avrasya Platformu Başkanı Harun TOKAK , Kazakistan Senato Başkanı Garibullah YESİMBEYOV , TBMM Milletvekili ve Keipa Başkanı İsmail SAFİ , Egemen Kazakistan Gazetesi Yazarı Savutbek ABDURRAHMANOV , Kazak Türkleri Vakfı Başkanı A.Vahap KILIÇ , Doç.Dr. A.Vahap KARA , Celal KAHRAMAN , Cafer UÇAR  ve bazı gazete temsilcileri  katılmışlardır. Konuşmaların ardından Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ' devlet nişanı İstanbul Valimize takdim edilmiş ve diğer katılımcılarada şiltler verilmiştir.

K.T.V.Yönetimi

 
ÜNİVERSİTEDE NEVRUZ Yazdır e-Posta

22 Mart 2012 Sefaköy ' de eğitim veren İstanbul AYDIN Üniversitesi bu yıl da Nevruz kutlama programı yapmıştır. Aydın Üniversitesi konferans salonunda açılış konşmasından sonra Nevruzu tnıtmak üzere Aydın Üniversitesini temsilen Doç.Dr.Hayati YAVUZER , Kazak Türkleri Vakfını temsilen İbrahim KALKAN , Kırgızistan Dostluk Derneğini temsilen Mirlanbek NURMATOV konuşma yapmışlardır. programda folklor gurupları gösteriler yapmışlar ve son olarak Mehter Marşları ile devam etmiş VAKFI'mızın kurmuş olduğu KAZAK çadırında Nevruz köje ve bavursak ikramlarında bulunulmuştur.

K.T.V.Yönetimi

 
NEVRUZ KUTLAMALARI Yazdır e-Posta

21 Mart 2012 günü T.C.İstanbul Valiliği himayelerinde NEVRUZ 2012 şenlik ve kutlamaları yapılmıştır.Valiliğin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Topkapıdaki Kültür A.Ş. bünyesindeki tören alanında Açıkhava Tiyatro sahnesinde ve tesislerinde bulunan kültür evleri, çadırlarda kutlanmıştır. Törene T.C.İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet SELAMET ,İstanbul Alay Komutanı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı İlyaz SAKA, Azerbaycan,Kazakistan, Kırgızistan, Bosna Hersek İstanbul Başkonsoloslukları  çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kalabalık bir seyirci katılmıştır. Tören Valimizin tebrikleri kabulü ile başlayarak tören alanındaki açış konuşmaları yurtdışından gelen müzik guruplarının gösterileri ve türkülerle devam ederek, ateşten atlama , demir dövme , yumurta tokuşturma ve mehter marşları ile devam ederek ikramlarla son bulmuştur.

Aynı günün akşamıda Zeytinburnu Belediyesinin Zeytinburnu Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu Nevruz programı yapılmıştır. Gece açış konuşmalarının ardından yurt dışından gelen folklor ve sanatçı guruplarının gösterilerde bulunmuşlardır.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

19 /  03 / 2012 NAYMAN Elmas BİKEN Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret geride kalan çocukları akrabası ve sevdiklerine sabı ve başsağlığı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 İleri > Son >>

Sayfa 10 / 42

Favoriler

Siteyi Favorilere Ekleyin
Sayfayi Favorilere Ekleyin
Giris Sayfasi Yapin
Sayfayi Yazdir

Galeriden Seçmeler

Anket

Web sayfamızı beğendiniz mi?
 

Ziyaretci Sayisi

mod_vvisit_counterBugün44
mod_vvisit_counterHepsi541548
Bookmark and Share