YENİ

duyuruYENİ VİDEOLAR EKLENMİŞTİR.

( Davut AÇIKGÖZ, Ümmethan BODUR ve Şerif ZENGİN'İN KENDİLERİYLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SOHBETLER EKLENMİŞTİR.)

HAYVAN TAKVİMİ

Son Haberler

ŞİİR PAKİSTANLI KARDEŞLERİMİZE Sicak coğrafyanın sıcak yürekli insanları?.. Selam sizlere?. Yadımıza düştünüzde yine sizleri andık 58 yıl öncesiydi?. Bir film şeridi gibi geçti gözlerimizin önünden Kocaman yüreğinizi, gül yüzünüzü güleç yüzünüzü hatırladık. Mutluluk?. O asil benliğinizde perçem perçem di.. Sizinle paylaştığımız kah bir tas çorba kah bir somun ekmek unutulur mu hiç.. O pespembe hatıralar hala hayalimizde.. Efendimizi ( sav ) gül yağmurlarıyla karşılayan Medinehalkının o naif o nazenin Ahlakının yansımasını görürdük gözlerinizde.. Köşe bucak cemaatle dolup taşan Camiler , minarelerden yankılanan ezanlar. Kuran-ı Kerim tilavetleri , aşrı şerifler kaside ve ilahiler? Cıvıl cıvıl dı Bombay, cıvıl cıvıldı Peşaver , Ravalpindi. Pek çoğumuz gençtik o zamanlar.. Mümkün değild, hani?Sehrin büyüsüne kapılmamak yazlık sinemalar, Seyyar satıcılar , kapalı gişe oynayan Hint filmleri..Her bir yanda Avare nakaratları Yükselirdi. Sofralar ardı arkası kesilmeyen ikramlar..Hep sizlerin güzelliğinizdi.. Ve zorlu bir göçün yorgunluğu düşmüştü üzerimizden.. Gurbette olduğumuz hiç aklımıza gelmezdi birlikte gülüşür birlikte ağlaşırdık.. Sıcak yaz günlerinde şehrin arka sokaklarını mekan tutardık.. Gençtik pek çoğumuz o zamanlar. Ekmek parası işte, sırtımızda üç beş top ipek kumaş. Zabıtalarla köşe kapmaca oynardık , farklı davranırlardı bize ..Obeldenin yalın insanları.. Polisi ,askeri, bekçisi gözlerindeki ışıltıda yaşama sevincini bulurduk.. Abı hayattı bizler için ,etrafımızı çevreleyen yüce dağlar,çaylar,akarsular,ırmaklar.. Ve aradan geçen koca bir 58 yıl ,zihinlerimizde daha dün gibi taze ,dün gibi sıcak.. Sizleri hiç unutmadık? Şimdilerde zor günlerinizde yanınızda olmak istedik?Ahde Vefa babında.. Çam sakızı çoban armaganı.. Birkaç battaniye dedik .. Lütfen kabul buyurunuz.. Azıcık olsun sırtınızı Ama aslında yüreğinizi ısıtsın diye?.. Kazak Türkleri Vakfı 'nın mensuplarından kardeşimiz İbrahim AKSEL 06 / 01 / 2011       ? Details...

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI 17 Kasım 2011 İSTANBUL Bağcılar Güneşlide ikamet eden KARAKAS Rakımberdi KALKA hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Canab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret geride kalan aile efradı ve sevdiklerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun. K.T.V.Yönetimi? Details...

--= NFSP =--

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI 17 Kasım 2011 Güneşli de oturan  ÇAKABAY  Rahmetli Abdurreşit BİÇER ' in  eşi İsmihan  (  Esma  ) hanımefendi rahmetli olmuştur. Merhumeye Allahtan Rahmet ve Mağfiret geride kalan aile efradına ve sevdiklerine sabır ve başsağlığı diliyoruz, Mekanı Cennet olsun. K.T.V.Yönetimi? Details...

Saat


VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

03 / 05 / 2012  İstanbul Bağcılar - Güneşli 'de oturan Kazakların yetiştirdiği ender sanatçılardan, aynı zamanda bir dönem Kazak Türkleri Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevi de yapan kardeşimiz KARAKAS Mustafa BUYURGAN Rahmet-i Rahmana kavuşmuştur. Merhuma Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret geride kalan ailesi çoluk çocuğu, sevdikleri ve dostlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Cenazesi  perşembe öğlen namazını müteakip Zeytinburnu Emine inanç Camiinden kaldırılacaktır . Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

1 Mayıs 2012 İstanbul Bagcılar -Güneşli'de oturan NAYMAN Keben ÖZTÜRK  Rahmetlinin hanımı Raziye ÖZTÜRK Rahmetli olmuştur. Merhumeye Cenab-ı Allahtan Rahmet ve Mağfiret geride kalan ailesi , çocukları, sevdikleri ve akrabalarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Merhumenin cenazesi çarşamba günü Güneşli Kazak Kent Camisinde öğlen namazından sonra  kıldırılacaktır. Mekanı Cennet olsun

K.T.V.Yönetimi

 
BİLGİLENDİRME Yazdır e-Posta

28 Nisan 2012 cumartesi günü Vakfımız toplantı salonunda halka açık toplantı yapılmış ve toplantıda Vakfımızın Yenidoğan Mahallesinde bulunan ve 2011 VAN depreminden sonra Belediyece alınan yıkım kararı gereği boşaltılan binanın durumu ile alakalı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Belediyenin yıkım kararında ya güçlendirmenin yapılması veya binanın yeniden yapılması veya yıkılıp yeşil alan yapılması seçenekleri vardı .Bina sakinleri  ( 30 daire sahibi ve bulunduğu kat yani Vakfımız ) ile yapılan müzakereler neticesinde Bir Müteahhit Firması binayı % 50-56 arası kat karşılığı olarak yıkıp yeniden yapmayı önermiş ve kat maliklerinin çoğunluğu bu konuda anlaşmaya varmıştır. 2012 Şubat ayındaki Mali ve İdari Genel Kurul toplantısındada bu konuda Mütevelli Heyetin hem bilgisi ve hemde yönetim kuruluna verdiği yetkiside ayrıca bulunmaktadır. Sonuç itibarıyle anlaşma görüşmelerimiz devam etmektedir. Vakfımızın menfatleri ön planda tutulacaktır.

K.T.V.Yönetimi

 
KAZAKİSTAN GEZİSİ Yazdır e-Posta

28 Nisan 2012  Cumartesi Vakfımız salonunda ilköğretim deki başarılı öğrencilere yönelik '' 15 günlük Kazakistan gezi ve kamp '' için kur'a ekilmiştir. bu çekilişe daha önceden vakfımıza gelip kayıt yaptıran 32 öğrenci arasında halkın huzurunda yapılan seçmeler sonucu 12 'si 6' tedek oşmak üzere 18 öğrenci seçilmiştir . Ayrıca bu öğrencilerin başında bulunmak üzerede 4 öğretmen kardeşimiz tespit edilmiştir.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

23 Nisan 2012  Güneşlide ESDEVLET Rakış ESDEVLETİN hanımı Dina ESDEVLET vefat etmiştir. Merhumeye Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret , geride kalan ailesi , sevdikleri ve dostlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Cenazesi 24 Nisan 2012 salı günü Güneşli Kazak Kent Camiinde öğle namazından sonra defnedilecektir. Merhumenin mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

Kazakistanda öğretim üyeliği yapan Dr. Hakan ODUNCU rahmetli olmuştur. Merhuma Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret , geride kalan ailesi , sevdikleri ve dostlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

14 Nisan 2012  Kazakistan'da yaşayan CADİK Muhammetkali KARLIDAĞ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret , geride kalan ailesi , çoluk çocuklarına ,sevdiklerine ve akrabay-ı taallükatına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Kazakistanda defnedilecektir. Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
KUTLU DOĞUM GECESİ Yazdır e-Posta

12 Nisan 2012  Kazak Türkleri Vakfımız tarafından organize edilen  '' Kutlu Doğum Gecesi '' Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonunda kutlanmıştır. Program istiklal marşı okunması ile başlamış Vakıf Başkanımız A.Vahap KILIÇ ' ın hoşgeldiniz konuşması ile başlamış daha sonra Hay Vakfı Başkanlarından ve Kazak Vakfı Kurucu Üyesi Av.İbrahim MUTLU selamlama konuşması yapmış ve daha sonra Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzettin KONUK gecenin ehemmiyeti ve önemini izah eden konuşmasının ardından sanatçı Ufuk AKIN tasavvuf musikisinden demetler sunarak semazen gösterileri ile devam etmiştir. Hay Vakfı anaouklu öğrencilerinin etkinlikleri gösterilmiş orada okuyan çocukların hünerleri sergilenmiştir.Gecede slayt gösterileri olmuş , kardelen grubu adı altında küçük kızların ilahileri ve ezgileri ile devam etmiştir. Kuran-ı Kerim okuyacaklar Kuran-ı Kerim okumuşlar, şiir dalında gençler gece ile alakalı şiirler okumuşlardır. İkram olarak kazak pilavı verilmiştir.Gecede yarışmacı ,katılımcı müracaatı az olduğu yeteri kadar (her kategoride enaz 5 kişi ) olmadığı ve  zamanında kayıt yaptırılmadığı için ödüllü yarışmalar iptal edilmiştir.Yinede katılımcılara vaat edilen hediyeler takdim edilmiştir. Geceye Kazak Türkleri Vakfını temsilen A.Vahap KILIÇ , Ertuğrul ERBAŞ , Celal KAHRAMAN , A.Selam MALKOÇ , Bahadır HAKİM ,Doğu Türkistan Cemiyeti Başkanı Yakup CAN , Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı İsa KALKA , Afganistan Türkleri Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Hüsamettin SABRİ , Korkutata Dernek Başkanı Azizullah POLAT derneklerimizi temsilen iştirak etmişlerdir. Geceye Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf UZUN bey telgrafları ile katılmışlardır. Gecemize maddi ve manevi destek vererek katkıda bulunanların tamamına teşekkür ederiz . Tüm Müslümanların ve İnsanlığın Kutlu Doğum Gecesi Haftası  hayırlı ve uğurlu olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 İleri > Son >>

Sayfa 9 / 42

Favoriler

Siteyi Favorilere Ekleyin
Sayfayi Favorilere Ekleyin
Giris Sayfasi Yapin
Sayfayi Yazdir

Galeriden Seçmeler

Anket

Web sayfamızı beğendiniz mi?
 

Ziyaretci Sayisi

mod_vvisit_counterBugün477
mod_vvisit_counterHepsi556454
Bookmark and Share