YENİ

duyuruYENİ VİDEOLAR EKLENMİŞTİR.

( Davut AÇIKGÖZ, Ümmethan BODUR ve Şerif ZENGİN'İN KENDİLERİYLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SOHBETLER EKLENMİŞTİR.)

HAYVAN TAKVİMİ

Son Haberler

KUTLU DOĞUM HAFTASI ? Details...

KANDİL TEBRİĞİ 15 Temmuz 2011  Mübarek  Berat Kandilinizi tebrik eder Alem-i İslama hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ederiz. Kandil münasebetiyle Dünyada yaşayan tüm KAZAK 'ların bu gecede Beratlarını almasını Cenab-ı Haktan niyaz ederiz. K.T.V.Yönetimi? Details...

--= NFSP =--

2011 NEVRUZ ETKİNLİKLERİ 21 MART 2011 .. 2011 NEVRUZ BAYRAMI Etkinlikleri  19 , 20 , 21 Mart günlerinde T.C. İstanbul Valiliği , İstanbul Büyükşehir Belediyesi ,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı ve Kazak Türkleri Vakfı gibi İstanbulda faaliyet gösteren STK ların katılım ve katkılarıyla Topkapı Kültür Evleri Açık Hava Tiyatrosunda yapılacağı ilan edilen 2011 NEVRUZ BAYRAMI,  hava muhalefeti nedeni ile Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde kutlanmıştır. Kültür Merkezinde yapılan bu etkinliğe Kazakistan ,Özbekistan , Kırgızistan , Türkmenistan ve Türkiyeden  katılan halk dansları ve sanatçılarının gösterileri yapılmıştır. Nevruz Bayramı programı Belediye Başkanının açış konuşmasından sonra başlamış olup Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ ve İstanbul Valisinin konuşması nın ardından Türkdünyası Belediyeler Birliği Başkanının konuşmalarından sonra halk oyunları gösterileri ile devam etmiştir.  Gösterilerin bitimindenm sonra Nevruz Ateşinden atlama Geleneksel Demir Dövme ve Yumurta tokuşturmaları yapılmıştır. Kazak Türkleri Vakfının Ananevi El sanatları sergisi açılmış, tanıtılmış ve gezilmiştir. Nevruz Bayramı daha sonra ikram edilen geleneksel Pilav ve Ayran ikramı ile son bulmuştur. En son olarak Türkmenistan grubunun akşamki gösteri proğramı ile bu yılki NEVRUZ BAYRAMI törenleri sona ermiştir.  K.T.V.Yönetimi? Details...

Saat


VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

Ankara Keçiören'de ikamet eden Vakfımız kurucularından Rahmetli KAZIBEK Uyadan AKAY'ın hanımı Zayıp ( Agatay ) AKAY rahmetli olmuştur. Merhumeye Cenab-ı Haktan rahmet ve mağfiret geride kalan çocukları, sevdikleri ve dostlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Merhumenin cenazesi Bayramın 1. günü öğle namazına müteakip Aktepe camiinden kaldırılacaktır. Mekanı cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

Zeytinburnunda oturan NAYMAN Hacı Abdulniyazi ( Kurmanyaz ) YOLCU vefat etmiştir. Merhuma Cenab-ı Allahtan Rahmet veMağfiret geride kalan ailesi , çocukları, akraba ve dostlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz. Merhum için 17 ağustos cuma günü cuma namazından sonra Emine İnanç Vakfı camiinde cenaze namazı kılınacaktır. Mekanı cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
KAZAKİSTAN GEZİSİ Yazdır e-Posta

15 Ağustos 2012' de Türkiyede Lisede okumakta olup ve notları iyi durumda Haziran ayındaki kuralarda Kazakistan'a gitmeye hak kazanan 15 öğrenci ve 2 idareci konumundaki öğretmenlerimizden oluşan grup Kazakistan'a gitmiştir. Kazakistan'ı tanıtım ve kültür amaçlı gezi 15 gün sürecektir.

K.T.V.Yönetimi

 
PDF Yazdır e-Posta

 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

7 Ağustos 2012  istanbul Güneşlide SARBAS Kaya EROL 'un oğlu Arman EROL vefat etmiştir. Merhuma Cenab-ı Haktan Rahmet ve mağfiret kederli ailesine ,sevdikleri ve dostlarına başsağlığı vesabırlar diliyoruz.  Cenaze namazı 8 Ağustos 2012  çarşamba günü GÜNEŞLİ Kazak Kent Altay camiinde öğlen namazından sonra kılınacaktır.  Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

ÇAKABAY Kabdul YILDIZ'ın eşi Katke YILDIZ vefat etmiştir. Merhumeye Cenab-ı Haktan Rahmet ve Mağfiret, geride kalan kederli ailesine , sevdiklerine ve dostlarına Başsağlığı ve Sabırlar diliyoruz . Merhumenin cenazesi 29 Temmuz 2012 pazar günü ikindi namazına müteakip Güneşli Kazak Kent Camiinden kaldırılacaktır. Mekanı cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

22 Temmuz 2012 BAZARKUL Hocanay TURNALI Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Cenab-ı Rabbul Aleminden Rahmet ve Mağfiret geride kalan efradı ailesine , sevdiklerine ve dostlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Merhumun cenazesi 24 Temmuz salı günü Zeytinburnu Emine İnanç Vakfı camiinde öğle namazına müteakip kılınacak namazdan sonra defnedilecektir.

K.T.V.Yönetimi

 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yazdır e-Posta

Küçükçekmecede oturan SARBAS Cükey CANITEZ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Cenab-ı Haktan Rahnet ve Mağfiret geride kalan kederli ailesine ,sevdiklerine ve dostlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz.Merhumenin cenazesi 22 Temmuz 2012 pazar günü  Küçükçekmece Tepeüstü Yıldız Camiinde kılınacak öğlen namazı sonrası defnedilecektir.  Mekanı Cennet olsun.

K.T.V.Yönetimi

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 İleri > Son >>

Sayfa 7 / 42

Favoriler

Siteyi Favorilere Ekleyin
Sayfayi Favorilere Ekleyin
Giris Sayfasi Yapin
Sayfayi Yazdir

Galeriden Seçmeler

Anket

Web sayfamızı beğendiniz mi?
 

Ziyaretci Sayisi

mod_vvisit_counterBugün73
mod_vvisit_counterHepsi549468
Bookmark and Share