YENİ

duyuruYENİ VİDEOLAR EKLENMİŞTİR.

( Davut AÇIKGÖZ, Ümmethan BODUR ve Şerif ZENGİN'İN KENDİLERİYLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SOHBETLER EKLENMİŞTİR.)

HAYVAN TAKVİMİ

Saat


Nevruz Kutlaması PDF Yazdır e-Posta

25/03/2010 Perşembe günü Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğu`nun tertip etmiş olduğu kutlama programı İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin Topkapı`da bulunan Türki Cumhuriyetlerinin faaliyet gösterdiği kültür evlerinin ortasında bulunan alanda yapıldı.

Kutlamaya Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Bağdat AMREYEV , İstanbul Başkonsolosu Askar SHOLENBAYEV , Türki Cumhuriyetlerinden bazılarının konsolosları , Kazakistan parlamententosunu temsilen bir milletvekili , Kazakistan Devlet Üniversitelerini temsilen 2 rektör , Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN , Kazak Türkleri Vakfı , Doğu Türkistan Cemiyeti Başkanı ve diğer sivil toplum örgütlerinin bazı mensupları ve çok sayıda davetli toplulukları katılmışlardır.

Programa ayrıca Kazakistan`dan gelen öğrenci temsilcileri ve folklor ekibi ile Kazakistan`tan gelip Türkiye`de eğitim gören öğrencilerin organize ettiği folklor gösterileri ve konserle devam etmiş , programın sonunda Nevruz köje ve diğer ikramlarda bulunulmuştur.

Programın sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat BAYHAN gelen misafirlere çeşitli ikram ve hediyeler sunmuştur.Kazakistan Üniversitesi rektörü de Nevzat Bey`e halı hediye etmişlerdir.

K.T.V. Yönetim Kurulu

Yorumlar

Lütfen YORUM Yazmak İçin Giriş Yapın. Üye değilseniz ücretsiz üye olabilirsiniz.
 

Favoriler

Siteyi Favorilere Ekleyin
Sayfayi Favorilere Ekleyin
Giris Sayfasi Yapin
Sayfayi Yazdir

Galeriden Seçmeler

Anket

Web sayfamızı beğendiniz mi?
 

Ziyaretci Sayisi

mod_vvisit_counterBugün137
mod_vvisit_counterHepsi567257
Bookmark and Share